WYBIERZ SALON Wybierz salon: Radisson Blu Hotel, Gdańsk Radisson Hotel & Suites, Gdańsk Hotel Rezydent Sopot MGallery, Sopot
Skip to content

Skóra wrażliwa charakteryzuje się tym, że jest w pewnym stopniu pozbawiona płaszcza wodno-lipidowego, który jest naszą naturalną barierą ochronną. To często również skóry, które produkują mniej sebum, co powoduje zaburzenia właśnie tego płaszcza. Taka skóra cechuje się nadmierną reaktywnością na czynniki środowiska zewnętrznego, np. po wejściu zimą do ciepłego pomieszczenia taka skóra zacznie się delikatnie czerwienić, może wystąpić lekki obrzęk, delikatne przesuszenie. Bardzo ciężko jest utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia wrażliwej skóry, szczególnie w tym okresie. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja złożona, czyli suplementacja i pielęgnacja od zewnątrz.

Jeżeli chodzi o suplementację – najważniejsze witaminy, które powinniśmy dostarczać skórze w okresie jesienno-zimowym, żeby wesprzeć naszą skórę do odbudowy i usprawnić proces regeneracji oraz zapobiec odczuwaniu dyskomfortu, to witaminy C, PP i K. To typowe witaminy uszczelniające naczynia krwionośne. Z kolei w produktach do pielęgnacji zewnętrznej skóry nie powinny znajdować się parabeny, silikony czy SLSy, dlatego że stosowane długoterminowo powodują blokadę zapobiegającą przenikaniu dobroczynnych składników w głębsze warstwy skóry.

Skórę wrażliwą należy delikatnie oczyścić raz w tygodniu, aby usunąć martwy naskórek, odblokować pory i umożliwić wnikanie preparatów, które są dla niej korzystne. Trzeba również pamiętać, że dobrze jest wesprzeć się w tym okresie również kremami o cięższej konsystencji. Nie musimy obawiać się, że zapchają nam się pory czy że skóra będzie się świecić. Dobrze jest używać takich kosmetyków wieczorem, kiedy nasza skóra najbardziej efektywnie się regeneruje. Możemy wtedy nałożyć grubszą warstwę kremu z panthenolem, ze składnikami odbudowującymi, z kwasem hialuronowym, witaminami A i E.

Dobry rozwiązaniem jest również wspieranie skóry profesjonalnymi zabiegami, które mają na celu umożliwienie składnikom aktywnym przedostawania się w głębsze warstwy skóry. Zabiegi są skomponowane w taki sposób, aby jak najbardziej efektywnie wesprzeć skórę, odbudować ją i sprawić, by efekt widoczny był długoterminowo.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.

Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili. Zapisz mnie do newslettera.