WYBIERZ SALON Wybierz salon: Radisson Blu Hotel, Gdańsk Radisson Hotel & Suites, Gdańsk Hotel Rezydent Sopot MGallery, Sopot
Skip to content

Wiele kobiet jest przekonanych o tym, że produkty do pielęgnacji z witaminą C są przeznaczone tylko na okres jesienno-zimowy. Nic bardziej mylnego! Kosmetyki z zawartością witaminy C można z powodzeniem stosować latem, ale zaaplikowane na dzień nie dadzą pożądanego efektu.

Pod wpływem promieni słonecznych witamina C ulega degradacji i traci swoje właściwości. Jednakże kwas askorbinowy stosowany na noc zachowa wszystkie swoje dobroczynne właściwości i przyczyni się do wyrównania pigmentacji skóry oraz zabezpieczy przed powstaniem nowych przebarwień. Dodatkowo uszczelni naczynia krwionośnie jednocześnie zabezpieczając skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym witamina C zapewni przyspieszoną regenerację, nawet przy bardzo podrażnionych skórach.

Rada kosmetologa:

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z witaminą C, najważniejsze jest to, żeby Twoja skóra miała okazję zaadaptować się do tego składnika. Dlatego zalecamy rozpocząć od stopniowego dodawania kosmetyków z zawartością kwasu askorbinowego do swojej wieczornej rutyny pielęgnacyjnej.
Ważne jest, żeby zwrócić uwagę na wielkość cząsteczki wit. C w kosmetyku, a co za tym idzie, jej przenikalność w głąb skóry. Niektóre z nich posiadają określenie wielkości cząsteczki podane w procentach – latem należy wybierać te niskoprocentowe. Mamy wtedy pewność, że nie spowoduje ona podrażnień. Istnieją także kosmetyki produkowane w technologii liposomowej. Oznacza to, że cząsteczka witaminy C jest zmikronizowana na tyle, aby penetrować głębsze warstwy skóry i zminimalizować ryzyko podrażnień oraz wydłużyć czas aktywnego działania, co daje długoterminowe efekty.

Jeżeli chcesz zacząć od wprowadzenia witaminy C, warto zdecydować na zabieg twarzy z jej użyciem. Dzięki temu kompleksowo przygotujesz skórę na przyjęcie witaminy C.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.

Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili. Zapisz mnie do newslettera.